Kit Masina de carotat pentru carotare diamantata in beton Husqvarna DM 540i, DRILL MOTOR DM 540i |KIT| 2 x BLi300 + QC500, diametru carotare 100mm, 4,9kg
Dharma Utilaje furnizează din 2013 toată gama de scule profesionale, fiind importator direct al unor branduri de renume internațional. Pentru companii oferim pachete avantajoase la seturi de scule, consumabile și accesorii. Apelează echipa noastră de profesioniști pentru oferte personalizate.
Descriere
Husqvarna DM 540i este un motor puternic pentru carotare, cu baterie, optimizat pentru găurire manuală cu diametre de până la 75 mm. Poate fi utilizat în beton armat ușor, atât pentru foraj umed, cât și uscat, dar și pentru alte materiale adecvate, printre care cărămida și blocurile cu greutate redusă. DM 540i poate fi folosit cu standul pentru găurire diamantată DS 150 pentru a face găuri cu diametre de până la 100 mm, iar datorită conectivității integrate puteți monitoriza ușor amplasarea mașinii, timpul de funcționare, intervalele de service și puteți primi actualizări wireless prin FOTA (firmware over the air). Alimentarea este asigurată de acumulatorii din seria BLi, iar mașina este compatibilă cu bateriile Husqvarna BLi200/BLi300. Ușurința de utilizare și caracteristicile de o ergonomie excepțională, precum greutatea redusă și un corp bine echilibrat, îl fac să fie alegerea perfectă pentru utilizarea sub chiuvete, în colțuri înguste sau în alte spații mici. Se mai poate folosi la țevile instalațiilor sanitare, prizele electrice, cabluri și instalațiile de ventilare și aer condiționat.
PREZENTARE GENERALĂ A CARACTERISTICILOR
Productivitate sporită
Ergonomie excepțională
Flexibilitate și eficiență
Ușor de utilizat și întreținut
Conectivitate integrată
Sistem unic de acumulatori
Amplasarea inteligentă a acumulatorului
Motor eficient fără perii
Întreținere redusă
TOATE SPECIFICAȚIILEDM 540I |
DM 540I |KIT| 2 X BLI300 + QC500 | EU970493703 |
---|---|
MOTOR | |
Sursă de energie | Acumulator |
Battery eco system | i-Series |
ECHIPAMENT PENTRU GĂURIRE DIAMANTATĂ | |
Diametrul carotare manuală, max | 75 mm |
Diametrul de carotare cu stand, max | 100 mm |
Diametrul recomandat al coroanei diamantate,min | 15 mm |
Lichid de răcire | Wet /dry |
TRANSMISIE | |
Numarul treptelor de viteză | 2 |
Număr de viteze electronice | 2 |
Spindle speed unloaded gear 1 | 1.400 rpm |
Spindle speed unloaded gear 2 | 4.450 rot/min |
SPECIFICAȚII | |
Conector la apă | Gardena Male |
Presiunea apei, max | 3 bar |
Manșon de fixare | 60 mm |
Arbore filetat ,interior | G 1/2" |
Arbore filetat, exterior | 1 1/4" 7 UNC |
DIMENSIUNI | |
Dimensiune produs lungime | 440 mm |
Dimensiunea produsului lățime | 110 mm |
Dimensiune produs înălțime | 275 mm |
Greutate | 4,9 kg |
SUNET ȘI ZGOMOT | |
Emisii zgomot | 97 dB(A) |
Nivel de zgomot masurat | 86 dB(A) |
Emisii de zgomot la urechea operatorului | 86 dB(A) |